• Леномед

Мед со Ленено семе

Лелено семе заедно во комбинација со незаменливиот пчелин мед делува неверојатно на човечкиот организам.
Семињата од лен се неверојатен извор на диетални хранливи влакна, омега-3 масни киселини, магнезиум, фосфор,цинк, селен и голем број на витамини од Б групата.

350 ден600 ден

Мед со Ленено семе

Опис

Лелено семе заедно во комбинација со незаменливиот пчелин мед делува неверојатно на човечкиот организам.
Семињата од лен се неверојатен извор на диетални хранливи влакна, омега-3 масни киселини, магнезиум, фосфор,цинк, селен и голем број на витамини од Б групата.
Медот со ленено семе помага при:

  • Чистење на цревата од токсини;
  • Подобрување на метаболизамот;
  • Диета и полесно да се ослободите од вишокот на килограми;
  • Заздравување на желудникот и ја подобрува стомачната лигавица;
  • Намалување на нивото на холестеролот;
  • Намалување на крвниот притисок;
  • Искашлување и ја намалува кашлицата;
  • Менопауза – претставува одлична алтернатива за естрогенската терапија.
  • Погодно за употреба при исхраната на вегетаријнци.

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Пакување

0,5kg, 1kg